برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۸/۲

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش تقلبی نخرید

شناخت فرش اصل از فرش تقلبی

چگونه فرش ماشینی تقلبی نخریم ؟
امروزه با توجه به قیمت و نوسانات بازار فرش ماشینی ، خرید فرش مناسب و با کیفیت یکی از خرید های بسیار مهم برای هر خریدار به شمار می رود . کیفیت و دوام تمامی فرش های ماشینی به میزان تراکم و شانه فرش ، جنس نخ ، برند فرش بستگی دارد .
در هنگام خرید فرش ماشینی باید به جنس آن توجه کرد تا باعث بروز حساسیت و مشکلات تنفسی نشود . الیاف فرش ماشینی از اولین ایتم ها در زمان انتخاب فرش است . فرش های اکریلیک با عملیات هیت ست بدون پرز و ضد حساسیت می شوند و از با دوام ترین فرش های بازار هستند که بوی نفت و مواد پلاستیکی نمی دهند . قالی های ماشینی اکریلیک اصل کاشان بسیار نرم هستند و در اثر پاخور شدن و رفت و امد کدر و دفورمه نمی شوند این در حالی است که فرش های تقلبی الیافی زبر ، سفت و غبار گرفته دارد و با الیاف غیر اکریلیک بافته می شوند .
در بازار فرش انواع مختلفی از فرش های ماشینی کاشان وجود دارد که در قالب های فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه ، فرش 1200 شانه ، فرش 1500 شانه ، فرش های ماشینی فانتزی و فرش ماشینی ترک تولید و عرضه می شوند .
این روزها به دلیل عدم اگاهی خریداران همیشه امکان تقلب در فروش فرش ماشینی وجود دارد . بهترین مورد برای مقابله با خرید فرش تقلبی بالا بردن اگاهی و اطلاعات و انتخاب مکان مناسب است . فرش های تقلبی از نظر مواد اولیه و کیفیت الیاف با فرش های اصل متفات هستند .
برای خرید فرش اصل باید به شناسنامه و الیاف به کار رفته در فرش توجه کرد . در هنگام خرید قالی باید به اطلاعات حک شده بر روی ان توجه نمود . هر گونه مخدوش شدن ، دست خوردگی و پارگی شناسنامه فرش نشان از تقلبی بودن فرش است . فرش های تقلبی و بی کیفیت با الیاف درجه دو بافته می شوند و بوی نفت و مواد پلاستیکی می دهند . پرزدهی فرش از دیگر دلایل شناخت فرش اصل است . فرش های تقلبی پرزدهی زیادی دارند و باعث بروز حساسیت و آلرژی می شوند .
قالی ماشینی درجه یک با ابعاد استاندارد بافته می شود و اختلاف سایز در فرش ماشینی نشان دهنده تقلبی بودن فرش است و یک عیب به شمار می رود . فرش های درجه یک با ابعاد استاندارد 2*3 و 3*4 و 2.5*3.5 بافته می شوند . فرش های ماشینی تقلبی دارای تکرار سیلندر و عدم تقارن در رنگ و بافت هستند . پس فرشی که رنگ و طرح با کیفیتی داشته باشد جزء فرش های درجه یک خواهد بود .
برای جلوگیری از خرید فرش های تقلبی می توان در تعداد گره های عرضی و طولی فرش را شمارش کرد تا از اصل بودن فرش مطمئن شد . تعداد ریشه های موجود در ده سانتی متر عرض همان شانه فرش و تعداد گره های موجود در ده سانتی متر طول ، تراکم فرش است .
برای مثال فرش های 700 شانه با تراکم 2550 تا 3000 عرضه می شوند که در هنگام شمارش باید دارای تعداد 700 گره در عرض و 2550 گره در طول باشند . شمارش ریشه های طولی و عرضی فرش کار اسانی می باشد و نکته مهمی در جلوگیری از خرید فرش تقلبی به شمار می رود .
شمارش گره های فرش های ماشینی تقلبی به دلیل واضح نبودن الیاف مقدور نمی باشد و این عیبی است که کاملا قابل مشاهده است . فرش های تقلبی دارای عیوب ظاهری چون ناهمواری و کم شدن ارتفاع نخ خاب ، مخلوط شدن رنگ ، خاب کندگی و دو پودی ، تکرار نقشه و تداخل رنگی هستند . دیدن هر یک از این مشکللات نشان از بی کیفیتی و تقلبی بودن فرش است 
روش های خرید فرش می تواند در خرید فرش اصل و جلوگیری از خرید فرش تقلبی به هر خریداری کمک کند . در فروشگاه های فیزیکی فروشندگان بی تجربه ای وجود دارند که با عدم اگاهی می توانند منجر به خرید فرش تقلبی شوند . خرید فرش ماشینی از یک برند و فروشگاه معتبر می تواند کمک شایانی به خریدار کند تا از خرید فرش تقلبی در امان باشد .
خرید مستقیم فرش ماشینی از کارخانه تولید کننده از بهترین راه های خرید فرش ماشینی اصل و نخریدن فرش تقلبی است که به دو بخش: خرید حضوری فرش از کارخانه و خرید اینترنتی فرش از کارخانه تقسیم می شود .
خرید اینترنتی قالی ماشینی به دلیل راحتی و عدم نیاز به رفت و امد بسیار مقرون به صرفه و پرطرفدار است . عرضه مستقیم فرش ماشینی اصل از کارخانه از مهمترین اهداف فروشگاه های اینترنتی فرش ماشینی است که مانع خرید فرش تقلبی و بی کیفیت می شود . در این مراکز مشاورین و پشتیبانی تمام وقت وجود داشته و مشتری نگرانی بابت خرید فرش تقلبی ندارد 
خرید انلاین فرش ماشینی از کارخانه دست واسطه ها و فروشندگان سود جو را کوتاه می کند و کمکتان می کند تا فرش تقلبی نخرید . در فروشگاه اینترنتی فرش جدید تمامی محصولات با ضمانت نامه کتبی و گارانتی به فروش می رسند که این امر می تواند ازخرید فرش های تقلبی جلوگیری کند . فروش فرش با گارانتی نشان دهنده کیفیت و اصالت فرش است که این مزیت برای فرش های تقلبی امکان پذیر نخواهد بود .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه